אופניים בברלין

אם אתם רוצים ממש להכיר את ברלין, תעשו זאת על אופניים. העיר שטוחה מאוד, ויש בה שבילי אופניים למכביר. בקיץ, אין ספק שזו הדרך הטובה ביותר להתנייד. אז בואו נלמד על אילו כללים עליכם להקפיד, כיצד לקנות אופניים, וכיצד להתמודד עם גניבת אופניים.

חוקי הדרך לרוכבי אופניים

אלה הם כמה מכללי הדרך החשובים ביותר לרוכבי אופניים. כללים אלה חלים על כל גרמניה, לא רק על ברלין. אם אתם עוברים על החוקים, אתם עלולים לאבד נקודות שיחולו גם על רישיון הנהיגה שלכם.

הרכיבה על המדרכה אסורה. הקנס על רכיבה על המדרכה הוא 55 €. ילדים עד גיל 8 חייבים לרכוב על המדרכה. ילדים עד גיל 10 יכולים לרכוב על המדרכה. גם הורים המלווים את ילדיהם יכולים לרכוב על המדרכה. אבל עדיין להולכי רגל עדיין יש עדיפות על המדרכה.

יש להשתמש בשבילי אופניים עם שילוט כחול

אם אתם רואים את השלטים הכחולים האלה, עליכם להשתמש בשביל האופניים. כאשר יש שבילי אופניים אסור לכם לרכוב ברחוב. אם תעשו זאת, אתם עלולים לקבל קנס של 20 €. אם אין שלטים כחולים, אתם יכולים לרכוב ברחוב. אם אתם רואים את השלט הזה, אתם יכולים לרכוב שם, אבל אין לכם עדיפות. אם אתם רוכבים בכיוון הנגדי, אתם עלולים לקבל קנס של 20 €.

עליכם להשתמש בסימוני ידיים טרם שאתם פונים. אם לא "תאותתו", אתם עלולים לקבל קנס של 10 עד 35 €. הצביעו שמאלה ביד שמאל, וימינה ביד ימין.

ניתן לרכוב זה לצד זה רק אם זה לא חוסם את התנועה.

מתן עדיפות לנוסעי האוטובוסים והחשמליות. אם אתם חולפים על פני אוטובוס או חשמלית שנעצרו, עליכם להאט ולתת זכות קדימה לנוסעים שנכנסים ויוצאים מהאוטובוס.

הנסיעה בנתיבים המיועדים לתחבורה ציבורית אסורה, אלא אם כן יש שלט "Fahrrad frei". אם אתם נוסעים על נתיב המיועד לתחבורה ציבורית, אתם עלולים לקבל קנס של 15 €.

עצירה באור אדום – אם אתם רוכבים על אופניים, אתם עדיין חייבים לציית לחוקי התנועה. אם תסעו באור אדום אתם עלולים לקבל קנס של 90 €.

חל איסור על שימוש בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה באופניים וכמו כן בזמן שימוש באוזניות. יש להקפיד על ווליום נמוך על מנת שתוכלו לשמוע את המתרחש בנתיב הנסיעה שלכם.

נסיעה ללא אחיזה בשני הכידונים עלולה לעלות לכם בקנס של 5 €.

שימו לב לשילוט – בחלק מהפארקים, הרכיבה על אופניים אסורה.

העלאת אופניים לתחבורה ציבורית

דרישות מרוכבי אופניים

האופניים חייבים להיות מצויידים באור קדמי, במחזירי אור, בפעמון ובבלמים תקינים.

אורות (Scheinwerfer) אור לבן מלפנים, ואור אדום מאחור.הפנסים חייבים להיות תואמי StVZO שנועדו למנוע סינוור של אחרים. אורות מבהבים אסורים. אם תסעו בלי אורות אתם עלולים לקבל קנס של 20 עד 35 €, אפילו במהלך היום.

מחזירי אור (Rückstrahler) אם אין לכם את מחזירי האור הנכונים, אתם עלולים לקבל קנס של 20 €.

איפה לרכוש אופניים בברלין

אופניים חדשים

יש הרבה חנויות אופניים נהדרות בברלין. אני ממליץ על Little John Bikes בפרנצלאואר ברג. הם מדברים אנגלית. לחנויות אופניים גדולות כמו Decathlon, Stadler ו-Radhaus יש מבחר גדול יותר, אבל שירות גרוע יותר. אופני Decathlon הם תמורה טובה למחיר.

אופניים יד שנייה

אופניים משומשים זולים אפשר למצוא בחנויותBerliner Fahrradmarkt (Moabit, Kreuzberg, Prenzlauer Berg)

Fietsenbörse (Schöneberg) – שוק אופניים חודשי עם מאות זוגות אופניים

Kleinanzeigen – אתר מודעות מסווגות

שווקי פשפשים – לא מומלץ ללקנות שם אופניים. האופניים ישנים מדי, יקרים מדי ולעתים קרובות גנובים

למכור את האופניים שלך ברלין – קבוצת פייסבוק עם מעל 30,000 חברים. שימו לב לאופניים גנובים

מכירות פומביות של אופניים – מכירות פומביות קבועות עבור פריטים שאבדו ונמצאו

S-Bahn bicycle auctions

Toll office auctions

איכות האופניים המשומשים משתנה מאוד. נסו תמיד את האופניים לפני שאתם קונים אותם. בדקו אם הבלמים עובדים, ההילוכים מתחלפים בצורה חלקה, המסגרת אינה סדוקה, הגלגלים ישרים וכו '. מדריך זה יכול לעזור לכם.

קניית אופניים גנובים

אופניים משומשים רבים גנובים. לפני שאתם קונים אופניים משומשים, בידקו את מספר המסגרת (Rahmennummer) או תג רישום (Fahrradkennzeichen), והזינו אותו במסד נתונים זה, מסד נתונים זה ומסד נתונים זה. תדרשו לחתום על חוזה מכירה (Kaufvertrag) כמו זה. אם האופניים גנובים, המוכר בדרך כלל יסרב לחתום.

אם תיתפסו עם אופניים גנובים, המשטרה תתחרים אותם. אם תוכלו לאתר את המוכר, תוכלו לקבל את כספכם חזרה. אם לא, אתם נפרדים גם מכספכם וגם מהאופניים.

השכרת אופניים

אם הגעתם לברלין רק למספר חודשים, עדיף לשכור אופניים.

Swapfiets – לשכור אופניים למספר חודשים. מינימום 20€ לחודש. תחזוקה ותיקונים כלולים במחיר. הם גם משכירים אופניים חשמליים.

Recyclies אופניים ממוחזרים ומשופצים. זול יותר מאשר Swapfiets, עם חוזים גמישים יותר. תחזוקה ותיקונים כלולים במחיר.

Bike sharing מאפשרים לכם לשכור אופניים למשך פחות מיום.

רישום אופניים

משטרת ברלין יכולה לתייג את האופניים שלכם ולרשום אותם במסד הנתונים שלה. אם האופניים שרכשתם גנובים, יהיה לכם קשה יותר למכור אותם. אם רשמתם את האופניים והמשטרה מוצאת אותם, הם יכולים להחזיר לכם אותם. זהו שירות ללא תשלום.

כדאי לכם לרשום את מספר השלדה של האופניים (Rahmennummer). אם האופניים שלכם ייגנבו, תשתמשו במספר זה כדי לדווח על הגניבה. כיצד למצוא את ה Rahmennummer.

ביטוח גניבת אופניים

אם בבעלותכם אופניים יקרים, בטחו את עצמכם בביטוח תכולת דירה Hausratversicherung המכסה גניבת אופניים, או רק בביטוח אופניים Fahrradversicherung.

אם אינכם דוברי גרמנית, Feather ו-Getsafe הן שתי חברות המבטחות ביטוח אופניים, והם מדברים אנגלית. עוד אופציה מומלצת היא Helden.de. האתר בגרמנית, אבל יש להם שירות לקוחות מצוין באנגלית.

אינפורמציה נוספת לגבי ביטוחי תכולת דירה, צד ג׳ ואחרים.

אם האופניים שלך נגנבים

דווחו על הגניבה למשטרת ברלין. אתם יכולים לעשות זאת אונליין. אם האופניים שלכם יימצאו, תקבלו הודעה על כך. אתם יכולים גם לבדוק ברשימות של אופניים גנובים:

עוד אינפורמציה במידה והאופניים שלכם נגנבו.