אודות

האתר נבנה במטרה לעזור לכם כישראלים לעבור לברלין, וכן לאלו שכבר עברו לכאן. הבירוקרטיה הגרמנית יכולה להיות מאיימת, ובהרבה מובנים גרועה מבישראל. בנוסף, ישראלים רבים שנולדו וגדלו בארץ מעולם לא התמודדו עם מעבר למדינה אחרת. זהו תהליך מורכב ללא ספק.

למרות כל זאת, בתור מי שעשה את המעבר הזה, לא רק לברלין, אלא גם ללונדון קודם לכן, אני מאמין שברלין היא עיר נהדרת לגור בה. המעבר אליה לגמרי אפשרי. בתקופה בה עברתי אני, היתה הרבה פחות אינפורמציה אונליין, ועל-אחת כמה וכמה באנגלית (שלא לדבר על עברית). לכן אני מקווה שהאתר הזה יעזור לכם לקבל תמונה טובה ומדויקת ככל האפשר, בכדי לסייע במעבר. גם אם כבר עברתם, אנחנו מנסים לעזור בנושאים מגוונים, החל ממציאת כרטיסי אשראי נוחים לשימוש, דרך ביטוחים מגוונים, וכלה בנושאים חשובים כמו הריון, לידה ומציאת גן או בית-ספר לילדיכם.

מי אנחנו?

שמי יואב ענר. אני יזם ואיש טכנולוגיה שעבר מישראל ב-2002. גרתי כמה שנים בלונדון, ואחר-כך עברתי לברלין עם איי אשתי שהיא במקור מיפן. נולד לנו בן והוא גדל כאן, מחובר מחד אל השורשים היפניים והישראליים ומצד שני – מעורה בחיי הילדים הברלינאיים המגיעים מכל העולם. חלק מהתוכן באתר לא נכתב ישירות על-ידי, אלא על-ידי אימי נורית שמרת-ענר. נורית יצאה לפנסיה מאוניברסיטת תל-אביב לפני כמה שנים, ועדיין מתגוררת בישראל. כמובן ששנינו על הקו ברלין-תל-אביב באופן סדיר. ביחד אנחנו עובדים על האתר.

תוכן האתר

התוכן שאנחנו כותבים מנסה לעמוד במספר קריטריונים פשוטים, אך חשובים.

סגנון

אנחנו מנסים לכתוב בצורה פשוטה, בהירה, חברותית ונגישה לכולם. ישנם מספיק מונחים בגרמנית והבירוקרטיה מספיק מסובכת גם כך, שבהחלט אין צורך לסבך את הדברים עוד יותר. אנחנו משתמשים בעיקר בגוף רבים זכר, אבל כמובן וכמובן שאנחנו פונים ומתייחסים לנשים ולגברים כאחד.

דיוק

המידע שאנחנו מספקים צריך להיות מדויק ואמין. הדבר האחרון שנרצה זה להטעות או לבלבל. אנחנו עושים מאמצים לוודא ולהצליב מידע עד כמה שניתן ולהשתמש במקורות מידע אמינים. למרות כל זאת, ייתכן ואפילו סביר שנפספס או נטעה פה ושם. אם מצאתם טעות או אי-דיוק, אנא פנו אלינו ונשמח לתקן. למרות כל השנים בברלין, אנחנו עדיין לא שולטים שליטה מלאה בשפה הגרמנית ובוודאי לא להתעמק ברגולציות מורכבות מדי. אף על פי כן, אנחנו עושים כל מאמץ לתת מענה מדויק ואמין.

תוכן מועיל

האתר מיועד לספק מידע שמועיל לקהל שלנו. ישראלים שעוברים או שכבר עברו לברלין. אנחנו לא מתיימרים לכסות כל נושא אפשרי, אבל בהחלט מתמקדים בנושאים החשובים ביותר. כשאנחנו ממליצים על נותני שירותים או חברות, אנחנו עושים זאת כאשר אנחנו באמת מאמינים שהם עשויים לספק שירות טוב לקהל שלנו. אף על פי כן, אין באפשרותנו להכיר מקרוב כל חברה או כל ספק. אם יש לנו נסיון אישי או ספציפי, נשמח לשתף כמובן. אבל בסופו של דבר, לכל לקוח יש את הדרישות והציפיות שלו.

פרסום

האתר נועד לספק מידע מועיל לישראלים בראש ובראשונה. לא בשביל לפרסם חברה או מוצר. טובתכם קודמת לכל.

אמינות

כאשר אנחנו מזכירים או מקשרים לחברות או נותני שירותים, אנחנו עושים זאת כי אנחנו מאמינים שהשירותים המקושרים עשויים להועיל לכם. לעולם לא נמליץ על שירות שאנחנו לא מכירים רק בכדי לקבל עמלה. לעומת זאת, ישנם שירותים שאנחנו יכולים בלב שלם להמליץ עליהם, בדרך כלל מניסיון אישי שלנו או מניסיונם של אנשים שאנחנו סומכים עליהם. במקרים כאלו, ורק במקרים כאלו, נשתף את המלצתנו וננסה לעשות זאת בצורה ברורה.

הכנסות מהפניות

האתר אינו מקבל מימון חיצוני, ואין לנו ״מודל עסקי״ של סטרטאפ. אנחנו לא מנסים למכור את הפרטים שלכם למפרסמים, או לנצל את תמימותכם בשביל לשווק לכם דברים שאתם לא רוצים.

למרות כל זאת, חלק מהאתרים שאנחנו מפנים אליהם מציעים לנו תשלום על ההפנייה. מה שנקרא אפילייט. התשלום הזה אף פעם לא נגבה מכם, אלא הוא חלק מתקציב הפרסום של בעלי האתרים. כלומר, לחיצה על לינק לעולם לא תעלה לכם יותר מלהגיע לאתר בדרך אחרת. יתכן ואפילו תעלה לכם פחות במידה ויש שיתוף פעולה עם האתר המבטיח הנחה לקוראים שלנו (כרגע אין כזה, אבל אולי יהיה בעתיד).

חשוב לציין שלעולם לא נפנה לאתר או שירות שיש לנו סיבה טובה להאמין שהוא שירות לא טוב, רק בכדי לקבל הכנסה מההפנייה. הקריטריון הכי חשוב בלציין אתר או שירות הוא האם הוא יסייע לכם, הקוראים שלנו. בנוסף, ישנם הרבה אתרים שאנחנו מפנים אליהם, שלא משלמים לנו עבור ההפנייה. ועדיין אנחנו מפנים אליהם.

פרטיות

זה החלק שאתם בטח לא תקראו. אבל בקצרה מאד. אני אחד מהאנשים הפעילים בנושאי פרטיות. נושא שחשוב לי מאד באופן אישי. בגדול, אנחנו לא שומרים שום מידע אישי שלכם, ישירות או בעקיפין. למידע נוסף.

כתובת

ליצירת קשר.